| BirisDarius a întrebat:

Salut, in urma cu 4 zile am fost lovit puternic cu pumnul in piept intr-o bataie de strada si de atunci ma doare pieptul mai exact sternul mai ales cand imping cu mainile sau sunt apasat acolo, e grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StudentLaMedicina a răspuns:

Dacă ai şi dificultăți de respirație, trebuie să mergi imediat la urgențe. Dar tu ai mai pus întrebarea asta mai demult, deci nu cred că e aşa grav dacă ai rezistat până acum.

3 răspunsuri:
| Dragobeta a răspuns:

Da, e grav. De ce nu ai mers imediat la urgente? Du-te macar maine la medicul tau si spune-i ce ai.

| StoicAnalysis a răspuns:

Trece in cateva saptamani daca nu ai si alte simptome ingrijoratoare

| StudentLaMedicina a răspuns (pentru StudentLaMedicina):

Mulțumesc pentru fundă!