| Sebygoon2007 a întrebat:

Salut, la acest mesaj vreau să îmi răspundă doar cine știe, eu m-am născut cu strabism când am fost mic am purtat plasture la ochiul bun ca sa în refac și pe ochiul slab la normal asta a ajutat, când eram mic stăteam foarte mult pe tabletă și pe telefon și foarte aproape de ecran acum ochiul are momente în care duce și în care nu, ( am 15 ani ), am fost la un doctor în România și a zis ca nu se mai poate face nimic și ca doar trebuie să aștept să se facă o operație pentru mine în Germania același lucru dar eu nu vreau să mă dau bătut și vreau să rezolv această problema, care știe, la problema mea se poate face ceva adică exercițiul sau etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine crezi ca stie mai bine de aici decat medicul?

| Sebygoon2007 explică (pentru darrio2007):

Păi poate este cineva care face asta sau vrea să ajungă doctor de ochi eu vreau doar să rezolv asta atât

| darrio2007 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Mai baiatule, este medic cel care ti-a spus de operatie.
Deci asa trebuie sa faci.

| Razzvan5444006644 a răspuns:

Adica are momente in care se duce?

| Sebygoon2007 explică (pentru Razzvan5444006644):

Gen eu când sunt obosit ochiul se duce în colț și când nu sunt obosit ochiul este normal, și vreau să fie normal tot timpul înțelegi

| Razzvan5444006644 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Ghici ce, am exact problema asta, eu nu vad cu ochiul care are strabism, si cand stau chiar si 10 minute pe telefon se duce ochiu meu gata)), daca operația aia in Germania te ajuta fa o frate

| Razzvan5444006644 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Am fost operat acum cateva luni

| Sebygoon2007 explică (pentru Razzvan5444006644):

Păi nu e nicio operație, gen am citit ca poți face exerciții sau să porți ochelari îți definitiv ori până se reglează ochiul

| Sebygoon2007 explică (pentru Razzvan5444006644):

Păi dacă ai fost operat nu mai trebuie să ai nicio problema și cum a fost operația?

| Razzvan5444006644 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Nah,frate la unghi mare trebuie operat, si la varsta ta (eu am 16)nu e nimic de facut, operează-te si trăiește ti viata prietene

| Razzvan5444006644 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

In general nu doare, m-am uitat in jos 2 zile, cand te pune sa te stergi dimineata la ochi cu serul ala da in jos, de la pleoapa la obraz intelegi tu miscarea, o sa mi mulțumești, stai calm nu doare nimic, te recuperezi in maxim 1 luna doua full tun, eu cred ca mai fac una dar astept sa ma angajez si ma ocup numai de problema mea la ochi

| Sebygoon2007 explică (pentru Razzvan5444006644):

Mie îmi e frică rău de operații își sper să nu fie așa grav

| Razzvan5444006644 a răspuns (pentru Sebygoon2007):

Daca vrei sa vorbim ai aici Instagram ul meu frate _razvan_7 vorbim despre ce detalii vrei tu ca pe TPU e enervant te ajut eu

| Razzvan5444006644 a răspuns:

_razvanq_7 pardon am daca pozele ar vb pe profil ca melodie

| Sebygoon2007 explică (pentru Razzvan5444006644):

Dă-mi tu ca nu te găsesc stark_id29