| Robertmihai133 a întrebat:

M-am gândit să fac water fasting timp de 3 sau 5 zile azi e prima zi dusă la sfarsit. Credeti ca imi poate cauza probleme fizice cat si mintale ma refer la memorat? Ms funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Dureri de cap, insomnie, ameteala, sensibilitatea la lumina

| aXy99 a răspuns:

De ce?

| Furnicuta000 a răspuns:

Crede-ma ca nu are niciun rost sa faci asta pentru mai mult de o zi, nu faci decat sa te chinui, sa te imbolnavesti. Daca tii o zi pe saptamana e mai mult decat suficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"fasting" e doar un nume mai fancy pentru infometare.
Dupa 5 zile de "fasting" o sa vezi negru cand te ridici din pat...
Mai bine bagi niste salate, numai sa ai ceva in stomac.

| cristi202 a răspuns:

Bine ca e prima zi. Ca in a cincea poate aveai deja raspunsul. Daca ajungeai pana la a cincea. Pentru ca poti avea probleme. Si chiar serioase, depinde de ce fel de constitutie ai din punct de vedere fizic. Si chiar daca nu vor fi probleme, poate organismul ti se va adapta, dar mai tirziu poti dezvolta anumite sensibilitati (obosesti mai repede la efort, poti avea momente in care sa iti pierzi concentrarea, sunt doar doua exemple, ele pot fi mult mai multe). Eu zic sa nu risti. Nu merita. Oricum, in a cincea zi nu vei mai asa de "fresh" cum ai fost la inceput.

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce greutate ai, depinde daca ai mai facut asa ceva, depinde ce probleme de santate ai etc.

Discutia e complexa dar ca regula generala daca nu ai mai facut asa ceva pana acum, rezuma-te la 1-2 zile. Orice peste 3 zile ar trebui sa fie cu acrodul unui medic.

| Robertmihai133 explică (pentru RoCkKiD):

Am 70 kile la 1, 79 sunt băiat Si Am 15 ani si Nu am mai incercat. acum aproape am terminat a doua zi

| RoCkKiD a răspuns (pentru Robertmihai133):

Eu zic ca e o prostie in cazul tau. Fastingul e folosit ca metoda de slabit, iar la tine nu vad un motiv pentru asta.

Nu vad ce beneficii ai urmari, cu exceptia faptului ca poate te simti mai masochist si vrei sa te pedepsesti.