| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin si am 15 ani. simt ca ma ia cu friguri si nu ma simt prea bine parca mi-ar fi frica nu stiu, si am si tensiunea 145/70. mentionez am fost la cardiolog am facut si analize si am lipsa de claciu

va rog frumos sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| printesa00 a răspuns:

Ai frisoane

| LaviniaAC a răspuns:

Nu laptele iti da calciul de care ai nevoie, s-a constatat ca in ultima vreme are un continut de calciu foarte scazut. Daca iti place bea-l insa nu uita de salata, spanac, urzici (plante cu un continut mare de calciu). Pentru reglarea tensiunii iti recomand omega 3 (intra pe blogul meu si vei gasi cel mai bun supliment de omega 3 la n pret bun) si poti opta si pentru un supliment de calciu.