| anonim1 a întrebat:

Ma numesc Marc! va cer u sfat: am 20 ani 1, 78 cm si in jur de 64 kg, as vrea sa ma mai ingras putin. Macar pana la 70 kg. Am luat Vitamax dar fara nici un rezultat. ce sa fac? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Bazin si coarda. Restul vine de la sine. Bazinul este baza. Pa!

| elenyss a răspuns:

Ai putea sa te duci la sala de forta si sa-ti cresti masa musculara. Stiai ca muschii sunt mai grei de 4 ori decat grasimea?

| MG4Life a răspuns:

Mananca multe grasimi, cartofi prajiti, alimente prajite, multe produse cu calciu, lapte, smantana...

| elenyss a răspuns (pentru MG4Life):

Cum poti sa sfatuiesti un om sa se imbolnaveasca? Atat de ignorant esti?

| MG4Life a răspuns (pentru elenyss):

Mda, scuze, nu am privit acest aspect, totusi, am vazut ca vrea sa se ingrase foarte repede, acum regret faptul asta, scuze!

| anonim1 explică (pentru MG4Life):

Stai linistit e ok! mersi pentru sfat, dar mananc destul de mult cartofi prajiti... sau poate nu sunt chiar asa de slab? si mi se pare mie? totusi ar trebui sa mai adaug cateva kg in plus...

| MG4Life a răspuns (pentru anonim1):

Probabil ai metabolismul foarte rapid, in sensul ca digeri mancarea foarte repede. Eu personal, am metabolism foarte slab, eu mananc de maxim 2 ori pe zi, foarte putin, si, am 1.72 si 55 kg, este putin in plus, nu se prea observa dar ma oftic cand vad ca altii mananca de 7 ori pe zi si nu se ingrasa si eu de 2 ori si... ma rog, in fine, asta e!

| angels0nina a răspuns:

Nu trebuie sa faci prea mult trebuie sa tii o dieta stricta.
Trebuie sa iti faci un program de mancare pe care sa nu-l incalci.
Trebuie sa mananci la o masa putin mai mult si asa te vei ingrasa.
Mult succes!

| MrMarius9 a răspuns:

Mergi la sala.