| marcs a întrebat:

Ma numesc Marc! va cer u sfat: am 20 ani 1, 78 cm si in jur de 64 kg, as vrea sa ma mai ingras putin. Macar pana la 70 kg. Am luat Vitamax dar fara nici un rezultat. ce sa fac? sau poate nu sunt chiar asa de slab, si mi se pare mie? multumesc pentru orice sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StefanDaniel95 a răspuns:

Sincer nu esti chiar asa de slab. Eu am 17 ani 1.80 cm si 70 de kg si vreau sa slabesc pana la 65. De fapt tin un regim alimentar destul de strict dar daca vrei sa te ingrasi consuma alimente cu multe proteine si glucide gen : carne; oua; lactate ( in special branzeturi) si ai putea sa faci si putina salawinking.

| neverletmego a răspuns:

Si eu am problema asta. As vrea tare mult sa ma ingras, macar un pic... doar ca nu prea reusesc. Am auzit ca micul dejun e cea mai importanta masa a zilei si conteaza foarte mult. Deci nu e bine sa sari peste el. In rest, alte metode nu prea stiu. Am auzit ca painea si bananele ingrasabig grin

| marcs explică (pentru neverletmego):

Niciodata nu sar peste micul dejun... si daca nu am pofta mananc fortat...

| neverletmego a răspuns (pentru marcs):

Inseamna ca esti foarte hotarat. Mie daca nu mi-e foame nu pot sa mananc, pur si simplu nu pot, oricat m-as stradui.