| Raulisky20 a întrebat:

Salut, mă pun sa dorm la 21:30 și în fiecare noapte ma trezesc la 01:00-01:30 și după până dimineața dorm întrerupt mă trezesc, adorm, mă trezesc adorm și tot așa de ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Banned993218 a răspuns:

Fiindcă nu ești destul de obosit, mai multe activități în timpul zile sa vezi ce dormi noaptea fara sa te trezești.

| PabloEscobarGaviria a răspuns:

Depinde ce faci ziua. Daca nu faci nimic, posibil sa fie din cauza asta. Ai probleme cu anxietatea cumva?

| sierra1 a răspuns:

"în fiecare noapte ma trezesc la 01:00-01:30, și după până dimineața dorm întrerupt...de ce oare"

dă-ne detalii despre programul tău zilnic, despre alimentație,...

| Raulisky20 explică (pentru sierra1):

Nu prea fac nimic ziua

| Raulisky20 explică (pentru PabloEscobarGaviria):

Am și probleme cu anxietate
Și când am activități ziua și când nu am tot așa

| sierra1 a răspuns (pentru Raulisky20):

Poate d-aia se intâmplă ce ne spui: ești prea odihnit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Posibil sa ai o tulburare de somn, anxietate, depresie. Incearca sa bei un ceai de sunatoare sau tei sau sa iti iei suplimente pe baza de melatonina. Gasesti si pastile pe baza de plante pentru somn. Daca se inrautateste iti recomand sa consulti un specialist (psiholog sau psihiatru). Spor si nopti linistite!