| Anonimboy111 a întrebat:

Salut, pentru cei care stiu vreau sa imi spuneti si mie cum sa fac patratele, am 16 ani si nu sunt gras, sunt chiar slab doar la abdomen am putina burta si n as vrea la mare sa arat urat, ce as putea face sa am macar putin patratelele definite intr o luna sau 2? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Salut. Ar trebui sa te apuci de exerciții fizice. Caută pe net. Sau chiar poți găsi o aplicație cu exerciții pentru abs, ar trebui si să mănânci alimente bogate in proteine să ajuți creșterea masei musculare

| ioana748 a răspuns:

Te apuci maine de abdomene.
Intr o luna esti fit.

| Anonimboy111 explică (pentru ioana748):

Doar abdomene?

| ioana748 a răspuns:

Poti face si pentru brate, greutati cu sticle de 5 litri si cateva genoflexiuni pentru picioare.
Intr o luna daca te tii de exercitii vei avea un corp tonifiat.
Esti tanar, la tine se intampla lucrurile rapid.
Spor,

| SkandallKamataru a răspuns:

Tractiuni, flotari, genuflexiuni, abdomene crunch, si deficit caloric in timp ce mananci mai multa proteina.
In felul asta dai din grasime jos si lucrezi oleaca muschii din dotare.

| Anonimboy111 explică (pentru ioana748):

Eu vreau mai intai abdomenul

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Pai abdomene, plank si deficit caloric.
Mananca mancare proteica(exista si la Lidl, acum nu stiu cat de bune sunt) si evita fast foodul pe cat posibil.

| ioana748 a răspuns (pentru Anonimboy111):

Foarte bine, Maine faci abdomene si cateva din restul.
Incepi cu 20 de abdomene pe zi si Intr o saptamana ajungi la 100 pe zi.
In doua saptamani la 200 pe zi.

| MrAM a răspuns:

Ca sa se vada patrațelele, pe langa sport trebuie sa ai grija ce mananci. Ai nevoie sa ai sub 5% grasime in organism sa se vada bine insa nu recomand, nu e sanatos

| DrMihailoviciS a răspuns:

Nutriție, sport și un stil de viață sănătos! Succes!