| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt baiat am 15 ani si am prea mult par pe corp straight face.Am si barba pe fata incepand de la perciuni PANA prin zona gurii,acum a inceput sa imi creasca si pe piept, si putin putin pe spate...Intrebarea este daca exista ceva care sa opreasca cresterea parului asta... fara raspunsuri tampite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Din pacate nu prea ai cum sa opresti acest lucru.
Exista multe fete carora le plac barbatii mai parosi. Sau ca sa ma exprim altfel, sunt multe fete pe care nu le deranjeaza, faptul ca partenerii lor sunt parosi.
In orice caz, dupa 20, 25 de ani, nu iti va mai pasa de parul de pe corp absolut deloc. Te vor interesa banii din buzunar, burta ( daca va creste mare), serviciul, profesia.
Ai 15 ani si e normal ca aspectul fizic sa te ingrijoreze( mai ales daca mai ai si prieteni sau colegi care iti atrag atentia continuu asupra parului de pe corp.

6 răspunsuri:
| Iulia250711 a răspuns:

Nu prea exista... poate daca te epilezi cu ceara, intr-o perioada mai lunga de timp o sa ti se rareasca parul.

| Walhalla a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la endocrinolog

| RoRares a răspuns:

Poate ca si tatal tau sau mama ta ( rolling on the floor) )era paroasa si ai mostenit

| XbogdyX a răspuns:

Pai poate esti varcolac...(o scze ai zis fara raspunsuri tampite...)happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Eu cred ca aspectul fizic ar trebui sa te ingrijoreze toata viata, in felul asta nu o sa ajungi sa ai burta dupa 20 de ani happy

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu ai ce face, vezi la medic sa nu fie o dereglare hormonala