| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am 21 de ani... de mai bine de un an de zile îmi tot cade părul...
In jur de aproximativ 100 de fire pe zi... la modul cel mai serios...
Aparent e normal sa ne cada părul...
Dar de ceva timp se observa o diferenta... parul din fata pare a fi putin mai rar decat obisnuia a fi...
Observ câteva baby hairs care încep sa răsară pe alocuri, ele fiind foarte vizibile mai ales in partea din fata, de la breton...
Daca m as tunde scurt tot capul, gen cu numarul 1, atunci cand mi ar creste inapoi ar părea mai des sau nu ar ajuta la nimic?
Mentionez ca acum am parul relativ mediu, aproximativ 10 cm...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam greu să ti se mai regenereze parul, e de la stres sau determinat genetic nu poți opri evoluția căderii ...ai putea vizita un dermatolog poate au ceva tratamente moderne deși mă îndoiesc.100 e normal sa cadă pe zi atunci cand nu mai cresc la loc nu e normal indica o problema medicala. Încearcă să te speli cu șampon alpecin sau sa nu schimbi prea. Des sampoanele

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai putea avea un nivel mărit de testosteron și din cauza asta poate cădea parul

| zilog a răspuns:

Mergi si fa o LEUCOGRAMĂ adică să numere câte celule rosii ai si câte celule albe ai pentru ca asta se intampla inainte sa se declanseze leucemia.
Mananca de urgenta in fiecare zi sfecla rosie pentru ca iti repara maduva de la coloana si din oase sa produca celule rosii.

Daca ma crezi tâmpit mergi si doneaza niste sqnge la centrul de transfuzii sanguine si iti fa aia cele mai avansate analize din românia si gratis
ca altfel tu ai fi dat 1000 euro pe analizele care ti-le fac aia moca gratis daca donezi si tu 1 litru de zânge.

| Dana2103 a răspuns:

Ia propecia