| jackpot9 a întrebat:

Salut TpU, acum 2 luni m-am lovit la degetul mare de la picior.
Am stat 3 saptamani si dupa aceea am fost la medic mi-a facut o radiografie si mi-a gasit necroza aseptica si mi-a zis sa merg miercuri la spital cu niste slapi si pijamale pentru ca o sa faca o interventie chirurgicala si s-ar putea sa raman internat 2-3 zile.
Doctorul a spus ca au mai fost cazuri si ca este o interventie simpla (la degetul mare de la picior) si ca dupa aceea o sa pot juca din nou fotbal etc...
Mentionez ca am 14 ani, 55 kg si 1, 75m cam asa.
Este ceva grav?
Multumesc anticipat happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

O sa vezi dupa.

| jackpot9 explică (pentru cristimihailov):

Adica este grav sau nu te rog sa imi raspunzi?

| ellenandreea a răspuns:

Probabil iti scoate bucata de os care e "moarta" (necroza). Chiar nu am idee despre ce e vorba dar tu de ce nu ai intrebat la medic ce inseamna asta?

| cristimihailov a răspuns:

In general nu pare grav.