| Sebastian1337 a întrebat:

acum 3 zile am observat ca am avut 2 flegme cu sange, putin sange, dar am ignorat crezand ca trece de la sine, acum 2 zile am avut o singura data o flegma cu sange, iar azi tot 3 cu sange.Are rost sa ma ingrijorez? Am mai patit in Ianuarie, dar a trecut fara sa fac nimic, problema e ca respir greu, ma doare capul uneori.Deobicei ignor crezand ca trece de la sine, dar vad ca persista.!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AnonimaCrs a răspuns:

Mai bine ai merge la doctor el știe ce sa îți facă

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Flegmă cu sânge, respiri greu.
Boală de plămâni. La medic până nu rămâi fără ei.

Bula
| Bula a răspuns:

Sangerarea cailor respiratorii denota probleme destul de grave, care trebuie tratate urgent.
Daca nu sunt diagnostizate si tratate urgent, acesteboli pot trece in cancer, finalizat cu moarte in chinuri mari.

| Sebastian1337 explică (pentru sadrian46):

Si nasul imi curge cu sange.

| Sebastian1337 explică (pentru Bula):

Ai cam exagerat, am abia 16 ani, cum sa fac cancer pulmonar sau alt tip de cancer? Nici nu stiu daca am fumat mai mult de 15 tigari terminate in viata mea.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Sebastian1337):

Daca neglijezi sangerarile, atunci poti face cancer si la varsta ta!
De aceea trebuie sa mergi la medic!

| Sebastian1337 explică (pentru Bula):

N-are legatura una cu alta, in familie n-am cazuri de cancer pulmonar.

Bula
| Bula a răspuns (pentru Sebastian1337):

Atunci stai acasa linistit, nu mergi la medic.
Te va duce salvarea.