| sali a întrebat:

am 17 ani, 182cm inaltime si 64 kg vreau sa ma mai ingras cam 5-10 kg si nu reusesc imi puteti recomanda ceva? Credeti ca tigarile sunt o problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| helenwolf a răspuns:

Si tigarile ar putea avea un efect asupra greutatii. Ca sa te ingrasi incearca sa iti calculezi caloriile, ar trebui sa ai cam 2000 zic eu pe zi. Exista un anumit calculator online care iti spune exact cate ar trebui sa consumi. Iti voi da link la sfarsit. Ca sa te ingrasi trebuie sa mananci multe lucruri ce au carbohidrati ( paine, chestii de patiserie), alune, banane, cartofi.

http://www.dietetik.ro/info/calculator
:)