| badearazvan a întrebat:

am 17 ani si as vrea sa stiu cum sa ma ingras 5-10kg am un 1, 86 si 61kg si as vrea sa mai pun cateva ce trebuie sa mananc si cum sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Să mananci seara in special pizza, paste, carbohidrati multi sau dupa masa de seara la o ora asa sa iti faci un shake (iti cumperi un gainer de pe internet).

| AliBaba11 a răspuns:

Ai grija sa mananci seara (acum conteza si cum esti tu de fel sunt uni oameni care mananca mult dar nu se ingras ier alti mananca putin si se ingrasa foarte repede)

| madalina597 a răspuns:

Sa mănânci mai mult în special multe calorii...așa te vei îngrăsa. ..intr-ul fel nu trebuie sa te grăbești sa te îngrași. Sa nu întreci limita și sa te îngrași mai mult pentru ca este foarte greu sa dai jos.

| bibi518 a răspuns:

Sa mananci de toate si la orice ora, in special intre orele 21-24 laughing
Dca stii regulile unei diete reusite, nu trebuie decat sa le aplici exact pe dos si sigur te vei ingrasawinking

| badearazvan explică:

Faza e ca acuma nu mai am pofta de mancare si am slabit 1kg si ceva

| badearazvan explică (pentru madalina597):

Ce alimente au foarte multe calorii?