| Lungu_Ionut_1993_jEuZ a întrebat:

Am făcut o prostie. Am dat cu pumnul intr-un perete și mi s-a umflat destul de tare și a ieșit putin in afara. Am problema asta de o luna dar nu am fost la medic. Si de abia acum m-am gandit sa merg. Deoarece ma doare foarte tare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| antonimilk a răspuns:

Mergi imediat, nu mai sta. După se face mai rău. Nu cred că costa mult dar trebuie garantat sa ți ceva acolo in zona aia sau sa aplici diferite creme.
Până atunci nu forța mana in niciun fel

| Elena9328 a răspuns:

Du-te urgent.

| LPCTSTR a răspuns:

Se poate sa-ti fi fracturat un os.

| Începătorul988 a răspuns:

Mai dai, eu te sustin. Macar sa repari peretele.

| Michal2018 a răspuns:

"Saracul" pumn...ce ai avut cu el? Problema e la cap, in consecinta cu capul trebuia sa actionezi asupra acelui perete si totul era rezolvat!

| Donsavas a răspuns:

Mergi la cel mai apropiat spital. Te pot consulta. Nu contează detaliile astea, ci faptul că te doare si nu ti trece. Poate fi o urgență în timp. Nu stii cand ai nevoie de operație.

| sierra1 a răspuns:

Nu prea am înțeles: de ce dai fundă?

| LPCTSTR a răspuns (pentru sierra1):

Ca să nu dea a doua oară în perete.

| sierra1 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Cu cealaltă mână

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că ai fractură cu deplasare, dacă zici că osul a ieșit puțin în afară. Tu trebuia să ai mâna în ghips! happy
Dacă ai fi mers imediat la spital, până acum ai fi scăpat și de ghips. Mă mir că doar s-a umflat fără să se învinețească zona.
Durerea nu îți va trece, fără ajutorul unui medic. Ți se va face o radiografie, apoi altele, până se va constata vindecarea. Vorbește cu un ortoped, îți va fi de folos. Sănătate!