| BitKode a întrebat:

Am mai pus o intrebare despre dieta..mai exact dieta dukan dar mi-am dat seama ca este cam periculos pentru varsta mea am 15 ani 190 si 85 de kg.Acum ma intreb daca as putea slabi 15-20 kg pana la inceputul verii urmatoare.Va rog daca puteti sa imi dati un program. Sport pot face dar nu la sala ca nu am (pot alerga,flotari,genoflexiuni am niste gantere si o haltera, mai am si coarda.Va rog raspundeti daca ma puteti ajuta. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andrees a răspuns:

Nu merge doar o dieta, ci un stil de viata! Trebuie sa nu mananci prosti, fara paine, fara paste si cartofi ( decat cantitati foarte mici) si sa nu mananciininte de 7 seara( pentru a nu depune grasimi seara, iar cand dormi si nu faci miscare sa se depoziteze). Conteaza si sportul, dar nu neaparat melsul la sala. Cel mai bine ar fi sa mergi cu biccleta si intremese sau seara sa consuni mere( si mere te ajuta sa slabesti). ar ai voie cate putin din toate. Sper ca te-am ajutat! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| drogh a răspuns:

Deci.
Te pot ajuta eu cu asta!
1. Poti sa slabesti cu HCA.
Te interesezi aici:
http://voislabi.blogspot.ro/......l-din.html
2.Cu o dieta stricta! Gen: Dimineata mananci o masa bogata in vitamine de exemplu: un iaurt dietetic cu cereale sau fulgi si poti sa mai adaugi si 2-3 felii de sunca, la pranz o ciorba de vita si un gratar scazut fara garnitura, iar dupa amiaza niste peste sau orez ori fructe/legume.
3.Nu manca dupa ora 6. Asta e o regula!
4. Elimina total dulciurile si painea.
5.Fa sport 30 de minute alergan iar restul la aerobic, flotari, genoflexiuni, haltere, etc.
6.Alegeti cu grija bauturile! Evita cele gazoase. Pana si sucul de fructe ingrasa deoarece are acea zeama care-l face sa fie dulce. Mai bine ia apa plata.
7. Uneori daca ti se face pofta de mancare trebuie sa te abtii.
8. Daca cumva vrei sa consumi si sosuri, alege-le pe cele light.

| Cosmin86 a răspuns (pentru drogh):

"3.Nu manca dupa ora 6. Asta e o regula!", una din cele mai CRETINE reguli posibile.

Voi chiar nu vreti sa slabiti sanatos? Chiar nu dati 2 bani pe corpul vostru, de aplicati asemenea cretinitati?