| EuTuNoiVoiEiEle a întrebat:

Am o problema, cred ca sufar de apendicita si am de gand sa ma duc cu mama sa vad ce am, eu am 12 sunt un copil foarte tiimid,sunt inimos,adica plang uneori(sunt baiat) si as vrea sa stiu tot despre operatia aceasta

Adica:cum se procedeaza,vreau totate etapele,daca ma va dezbraca imi va rade parul de la penis(scuzaati dar intreb deoarece daca il raade creste mai mare si este destul de mare),familia mea locieste la tara si nu stiu cum pot lua legatura cu ei,am telefon dar nu stiu daca ma lasa sa sun (adica doctorii),vreau sa stiti ca nu sunt descurcaret,adica daca ma striga pentru analize eu nu stiu nimic,operatia va durea? in cat timp se termina refacerea,deoarece incepe scoala si eu nu cred ca sunt apt dupa operatie sa merg la scoala singur,va mai intreb pe viitor deoarece nu imi pot aduce aminte ce sa va intreb,sa numi dati siteuri ca m-am uitat pe toate,si sa-mi spuneti voi,inca ceva eu m-am inchis foarte mult in mine si nu pot discuta cu parintii despre aceste lucuri deoarece nu sunt in stare adica nu pot sa comunic cu ei,incep sa plang, sa nu radeti va rog frumos si fara raspunsi la misto, Va multumesc
Am mai pus intrebarea aceasta si am primit doar un raspunns, vreau mai multe raspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anonim0100 a răspuns:

Salut, esti baiat fii tare uite ce iti spune o fata despre operatie:

Mi s-a facut o injectie in coloana vertebrala, pe care nici nu am simtit-o si apoi a urmat operatia, am fost constienta tot timpul, doctorul a vorbit cu mine in timpul operatiei, o asistenta a stat la capul meu tot timpul sa fie totul in ordine.Cand mi-a scos apendicele, chiar m-a intrebat daca vreau sa il vad si am fost de acord, nu e cine stie ce.Toata interventia a durat o jumatate de ora.Cred ca e cea mai simpla operatie. Dupa operatie o zi am baut doar supa strecurata, ceaiuri apoi iaurturi.nu are de ce sa iti fie frica; totul e sa gasesti un medic bun care sa stie cum sa se comporte cu tine in sensul sa nu iti creeze o stare de frica, sa te faca sa uiti ca esti intr-o operatie.La o saptamana jumatate mi-au scos firele.Acum am si uitat k e acolo.A ramas o cicatrice destul de frumoasa in comparatie cu ce am mai vazut eu la alte persoane.
Sper ca ti-am fost de folos.

Asa ca relax.

Succes!

| EuTuNoiVoiEiEle explică (pentru Anonim0100):

Dar in legatura cu telefonul il pot folosi>iti dau ei de la spital mancare sau trebuie sa aduc de acasa, am mai fost la spital cand eram mic dar nu mai tin minte, multumescc

| Anonim0100 a răspuns (pentru EuTuNoiVoiEiEle):

Stai linisitit dupa operatie nu poti manca, telefonul daca te operezi cum il folosesti? Dupa poti si cu mancarea vor cumpara parintii tai de la un magazin. Succes!