| Andreww97 a întrebat:

Salut, TPU!
Am o problema: regulat mi se intampla (in special cand ma ridic sau cand sunt in picioare) ametesc si imi pierd vederea temporar, doar pentru cateva secunde.
Nu vreau o consultatie online, insa vreau sa vad parerile voastre, poate ati patit si voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexuta921 a răspuns:

De la caldura e.
Ia calciu si magneziu.
Mananca bine si bea multa apa si daca nu face apa normala fara, bag-o putin la rece.

5 răspunsuri:
| ASMA14 a răspuns:

Si eu patesc la mine e de la anemie si lipsa de calciu.

| Emmaem1 a răspuns:

Şi eu pățesc la feel. Am fost la doctor și mi s-a spus că e de la tensiunea aia pe care o ai în corp, gen tu cât stai jos sângele nu circulă ca atunci când faci ceva, de aceea când te ridici dintr-o dată apar amețelile până când sângele își "revine" + căldură și lipsa de calciu.

| Andreww97 explică (pentru ASMA14):

Multumesc pentru raspuns! happy

| Andreww97 explică (pentru Emmaem1):

Multumesc frumos de raspuns!

| ASMA14 a răspuns (pentru Andreww97):

Cu drag!