| Davidovski a întrebat:

Am probleme grave cand vine vorba de a ma "trage curentul", de ex: de la un mic vantuleț sau un gemuleț mic ma trage curentul si ma doare capul, alea-alea, stiti voi. Vreau sa stiu daca pot scapa de chestia asta sau daca pot face sa nu ma afecteze de la chestii atat de minore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cred ca are legatura cu sistemul tau imunitar care e PA.
Incearca niste suplimente dar documeteaza-te intens inainte pe net care sunt naturale si cele mai bune si apoi baga cure cu echinaceea and stuff.
In rest nu vad ce ai putea face.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Si chakra si alte nebunii nu zic ca nu exista dar baza este organismul si mai putin energiile pe care le aveam sau nu stim sa le exteriorizam. ca nea gicu de la coada vacii nu are studii si nu face acupunctura cand sta iarna cu fundul pe gheata in toiag, de ce? are sistem imunitar dat naibii si el nu are nici carte nu a facut nici yoga nici sa citeasca nu stie.a si nu a folosit nici uleiuri esentiale sau catina.

Răspuns utilizator avertizat
| Simpatic a răspuns (pentru Gaard_Soren_1973):

Poate ca ai studii in domeniu dar eu nu zic sa fiu gigi contra doar sunt sceptic cand vine vorba de chinezi si medicina traditionala sau alternativa...nu vezi prea des bolnavi de cancer vindecati cu terapie in calcaie.
pe de alta parte din cunostintele mele slabe epilepsia are legatura cu impulsurile electrice la nivelul creierului, de aceea in cel mai ra caz prin operatie se introduce un dispozitiv medical care genereaza curent (de ordin ff scazut) si astfel dispar acele convulsii chinuitoare. o boala grava in schimb sad

Răspuns utilizator avertizat
| adiidk a răspuns:

Nu mai sta in curent sau puneti ceva pe cap