| kRaNNk a întrebat:

Am si eu o intrebare despre husky`ul meu in varsta de 7 ani (femela). In ultimele 2 zile a inceput sa vomite cu spuma (voma fiind de culoare verde deschis/galbena) si abia se mai misca. Am cautat pe net dar nu am gasit sfaturi utile (toate fiind du-l la veterinar). As dori niste sfaturi in legatura cu aceasta problema. Ce ar trebui sa fac pana il duc la veterinar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Sper sa nu te speri.Am avut si eu un husky si tot la fel facea abia se misca si statea retras intr-un colt si vomita galben...E pe moarte... straight face imi pare rau sa-ti spun asta dar du-l si la veterinar.

| sergiu151 a răspuns:

Sant niste pastile a facut intoxicatie alimentara asa mi s-a intamplat cu pitbullul meu si acum si-a revenit poate ca i-ai dat niste pedigri mai vechi

| kRaNNk explică:

Din pacate mi-a murit acu` 2 zile... Si va multumesc pentru sfaturi. Avea cancer la stomac.

| kRaNNk explică (pentru sergiu151):

Nu il hranesc cu prostii... ( mai ales tot ce tine de "boabe")