| Stefa0072004 a întrebat:

Salut TPU, am și eu o întrebare la voi: a folosit o cunoștință pasta de dinti Elmex Sensitive Professional și ar dori să știe dacă este bună pentru sensibilitate dentara. Persoana respectivă a avut o carie profunda și aș dori să știu dacă aceasta pasta de dinti acoperă terminațiile nervoase. Ofer fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Caria tot sensibilă/dureroasă rămâne deci din perspectiva asta, a folosit-o degeaba

| Stefa0072004 explică (pentru sierra1):

Nu, nu mai are carie. Dar aceasta a fost profundă, ajungând aproape de pulpiță. Si a rămas cu dureri/sensibilitate dentara în zona aceea.