| cosmin3confuz a întrebat:

Am si eu o problema cam legata de mancare... Sunt foarte slab si am o varsta cam inaintata in adolescentie dar mai am putin si zici ca sunt anemic. Mananc in toate cele 3 mese zilnice ba chiar si mai mult dar tot foarte slabanog sunt. Ce sfaturi serioase si reale imi dati ca sa ma ingras nitel. dar sa nu imi spuneti de fast food ca nu prea imi permit sa mananc acolo mai des de 1 pe luna?! Dau Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Apocaliptic a răspuns:

Au fost mai umlti baieti ca tine care s-au antrenat si au ajuns acum un pachet de muschi.
Sunt anumite pastile efervescente care iti dau pofta de mancare astfel mananci su tu mai multe mese pe zi/intre mese, mananci si tu cate un sendvis sau ceva cu paine.
Dar cel mai bine e sa te antrenezi(acasa sau la sala) pentru ca esti slab si se vad foarte bine muschii(daca-i faci). Antreneazate si mananca mult(dar mult!)! Si ca sa te ingrasi rapid, manaca ce vrei toata ziua(pe langa cele 3 mese pe zi) dar ultima masa(cina) sa fie ceva gras, cartofi prajiti sau alteca prajit sau care ingrasa!

| cosmin3confuz explică (pentru Apocaliptic):

Pai mam cam gandit si am vb sa ma apuc de scrima ajuta?, sau am mai incercat de cateva zile m-am apucat sa fac exercitii cu gantere din astea de 1 -2 kg stiu ca suna cam jenant! e bine si asa?