| TwiXXXie a întrebat:

am si o problema care ma cam sperie. De vreo 2 saptamani si eu si mama mea (eu 17 ea 55) facem scaun moale mai spre diaree destul de des, luam si antibiotic Ercefuryl 2 pastile la 12 ore si degeaba, aveti idee cam care ar fi cauza si cum pot sa scap de aceasta chestie? Ma abtin cu greu cand sunt la scoala, vreo 7 ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AnonimDinRomânia a răspuns:

E o hiba in alimentatie, cel mai probabil. Ceva la care corpul nu reactioneaza pozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încercați o analiză pentru H-pylori (20ron la cabinet privat cu rezultat în cateva ore) - distruge mucoasa și crește aciditatea ce rezultă în. problemele voastre

| TwiXXXie explică (pentru anonim_4396):

Stiam ca la ala faci febra dar noi nu am facut febra deloc si nici nu am avut greturi/stari de voma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TwiXXXie):

Eu timp de 2luni am mancat numai orez si friptura ca altfel eram terminat pana sa fac testul. Nicidecum febra, stari de greata, pur si simplu esti terminat la stomac

| alessia5158 a răspuns:

Poate, din cauza ca, nu tineti regimul dietetic recomandat de catre medic

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mergeti la medicul de familie. aveti o infectie rezistenta la ercefuryl. regula este ca dupa maxim 3 zile de diaree care nu se remite trebuie consultat un medic