| IonutCiobanescu a întrebat:

cam de o saptamana am inceput sa iau sirop melantonin crezand ca o sa am un somn mai odihnitor, dar acum cam de 4 zile incoace, ma trezesc din
somn, adorm rapid, la 22:30, 23:30 ore de genu, ma ia somnu stand pe telefon, dar ma trezesc din somn, m-am trezit cat la 1:35, cat la 4 dimineata si tot asa ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma ia somnu stand pe telefon.
Dacă stai pe telefon, nu stai, ci faci activitate intelectuală. Acea activitate intelectuală numaio tu crezi că se oprește când adormi, ea continuă.
Așa că dacă vrei somn odihnitor și melantonină produsă de tine, atunci pune telefonul să doarmă la ora 21, TV-ul la fel, și culcă-te la ora 22.

| Donsavas a răspuns:

Tulburări de somn. Mergi la un psihiatru, nu mai folosi melatonina ca are doar efect placebo