| lettuceax a întrebat:

Cat dureaza vaccinul de 14 ani, acela obligatoriu la scoala si pentru ce se face? Parca stiam ca pentru rubeola si rujeola dar nu sunt sigur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Stiam ca cel facut la 14 ani e cel antitetanos. Nu dureaza mult sa ti-l faca si nu doare asa tare.E o senzatie de disconfort in prima zi, insa dupa e in regula.Cand ti-l face, stai cat mai relaxat pentru ca nu va durea asa tare.

| lettuceax explică (pentru Nirvanaaa):

Si cat timp tine vaccinul?