| JustAod a întrebat:

Salut TPU, credeti ca este okay daca azi dimineață am mâncat 1600-1700 de calorii(orez paella+250g vita) si 80g proteina, si diseara după sala mai mananc 100-200g de piept de pui? Incerc sa slabesc, mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Uite aici ce zic specialiștii

https://www.doc.ro/......le-in-plus

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Ai 15 ani si nu mananci sanatos, nu ai 3 mese pe zi.
Tu acum esti in perioada de crestere. Ai grija de tine.
Lasa slabitul si muschii facuti la sala. Apuca-te de inot daca vrei rezultate armonioase si sanatoase.

| Hhh55 a răspuns:

Dieta ta arata bine. Ca sa poti slabi trebuie sa fi tot timpul in deficit caloric. Asta inseamna ca daca corpul tau consuma 2000 calorii pe zi, tu trebuie sa iei din alimente 1700 de exemplu, ca sa poti fi in deficit. Dar tine cont ca este important sa ai o dieta echilibrata si sanatoasa, ia legatura cu un specialist care iti poate face o dieta personalizata exact pe nevoile tale! Concluzie: pentru a slabi trebuie sa fi in deficit, arzi 2000kcl pe zi, mananci de 1500-1600-1700. Vrei sa te ingrasi: arzi 2000kcl, mananci de 2300, 2400. O zi excelenta!