| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Dacă am dioptrii la fiecare ochi de -2 pot intra? Sa fiu admis?
Ca nu știu dacă suma de 3 -+ e in total sau pentru fiecare ochi.
Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil vrei sa urmezi o scoala militara, de politie sau SRI.
Dioptriile maxime sunt de plus sau minus 3 pentru fiecare ochi, nu se insumeaza de la ambii ochi, asa ca poti candida la admitere.

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Noi ce dioptrii trebuie să avem ca să putem ghici unde vrei să intri?

| Anonim7391 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am scris pe graba da la poliție

| Anonim7391 a răspuns (pentru johnnny123):

Am scris in graba, dacă nu îți convenea puteai sa dai scroll sau Block
Dar tu ai arătat frustrările tale din viața ta mizera pe acest site

| johnnny123 a răspuns (pentru Anonim7391):

Wow, apropos de frustrări...
Cum ai sărit tu direct de la "am scris în grabă" la "viața ta este mizeră".

Nu ai nicio setare intermediară a tonului?

| Anonim7391 a răspuns (pentru johnnny123):

Deja mi-a dovedit gramatica ta ca ai o viața mizera rolling on the floor)

| johnnny123 a răspuns (pentru Anonim7391):

Spuse omul care nu e capabil să formuleze o întrebare...

| Anonim7391 a răspuns (pentru johnnny123):

Spuse omul ce are un coeficient așa redus de inteligenta încât nu înțelege ca omul ce a intrebat era pe graba și avea treaba nu freca Menta rece ca el

| johnnny123 a răspuns (pentru Anonim7391):

Erai atât de "pe grabă" încât nu aveai la dispoziție 2 secunde cât durează să scrii "școala militară", ca să înțeleagă oamenii ce spanac vrei. În schimb ai găsit suficient timp să-mi analizezi mie viața.

Dacă tot aduci în discuție coeficientul de inteligență, cred că al tău este egal cu dioptriile: -2.

| Anonim7391 a răspuns (pentru johnnny123):

rolling on the floor) nu știu care dintre noi e mai frustrat și mai distrus tu ca continui Sau eu ca încerc sa lămuresc un terminat ce am făcut…Trebuie el sa comenteze ma rolling on the floor stai jos cumetre ca îți bubuie o vena