| Cristi_Cryss_1997 a întrebat:

daca ma duc la sauna slabesc? cat timp ar trebui pe luna sa ma duc si cat as slabi? happy cat mai multe informatii despre asta. multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SnowKat a răspuns:

Pe lângă faptul că induce o stare de relaxare profundă, sauna are efecte terapeutice dovedite. S-a demonstrat că reduce inflamaţia mucoasei respiratorii, că atenuează durerile de la nivelul articulaţiilor şi că îmbunătăţeşte metabolismul.
-Ajută la detoxifierea organismului
-Stimuleaza imunitatea
-Combate stresul si oboseala
-Eu am practicat sauna si am slabit 5kg in 3saptamani deci cred ca functioneaza tongue
Daca te-am ajutat fundita tongue

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La sauna nu slabesti, doar elimini apa din tine. Pentru slabit e nevoie de efort fizic