| FazzaNica a întrebat:

de 2 zile sunt intr-un fel de dieta big grin pai nu-i pot zce dieta pur si simplu la dejun maninc sa ma satur bine, la amiaza un pic si seara doar un ceai cald(verde) cu un pic de zahar..in urma acestora am niste dureri mari la stomac si balonari mari....cu ce ma puteti ajuta? nu stau la o dieta mai stricta mama nu-mi permite spune ca un corp de azi imi va strica sanatatea de miine, are dreptate in urma cu 1 luna am iesit din spital era din cauza ca o daduem pe sprt si acum mi s-a interzis sa-l mai practic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dilemaa a răspuns:

Drăguțo, îmi spui înălțimea și greutatea?
Dacă le știu, aș putea să te îndrum cumva, dar nu la diete, mai degrabă la sport cu mâncare sănătoasă, e cea mai eficientă tehnică (și chiar cunosc câteva, am încercat și eu acum câteva luni, și da, a funcționat!).

| FazzaNica explică (pentru Dilemaa):

1,68m si 69-70 kg

| ninoh11 a răspuns:

Da desigur din cauza ca ai inceput dintr-o data trebuie sa incepi treptat sa mananci astfel Funda?

| Dilemaa a răspuns (pentru FazzaNica):

Răspunsul este următorul, greutatea ta este una normal, deși cu ușoare tente către depunere. Idealul ar fi, cu 10 kg, mai puțin decât înâlțimea, dar nu e o regulă.

5 kg cred că ar trebuie să te străduiești să dai jos, prin sport de care vrei tu și care îți e mai confortabil.

În ceea ce privește alimentația pot să spun atâtea, dacă te înteresează, anunță-mă prin mesaj privat.

Pupici :* : *

Răspuns utilizator avertizat