| Ajutor324 a întrebat:

Mi s-a întâmplat ceva foarte ciudat după ultimele doua "beții" (aproximativ 1 bere și 4 pahare de vin iar la cealaltă 5 pahare de vin) și as vrea sa știu care ar putea fi motivele, precizez ca înainte de somn beam 3 litri, 3, 5 litri de apa in aproximativ 1, 5-2 ore, ca să evit mahmureala. Dimineața, s-a întâmplat să mă duc la baie și din picioare să mă ia o stare de leșin, o dată am și căzut din picioare, a doua oară am ajuns in pat și am simțit un val de căldură, pulsul mi-a crescut și m-a luat și o stare de panică. Am adormit și după am fost ok, in ambele cazuri. Precizez că asta mi s-a întâmplat de două ori, ultimele două beții. As vrea sa știu de ce am pățit treaba asta. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Orez a răspuns:

Pai daca bei mult sistemul tau imunitar cedeaza, iar la picioare este si mai rau pentru ca trebuie sa sustina greutatea corpului tau. Iti recomand, daca vrei sa bei la fel, dimineata fa geno flexiuni. Asta te va ajuta. Sper ca team multumit.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaixxxx02 a răspuns:

Cum s-a manifestat lesinul? ar putea fi o criza de epilepsie... Mergi la doctor!

| Ajutor324 explică (pentru mihaixxxx02):

Am simțit că mă "înmoi" tot și că urmează sa leșin. Dar nu mi am pierdut cunoștința. Și cum m-am Așezat, am început sa îmi revin. In ambele cazuri la fel. Doar ca la primul nu am ajuns sa mă pun jos, mi s au înmuiat picioarele și am căzut fiindcă era și ud parchetul laughing.

| RasfoiescPeNet a răspuns:

Cauza e excesul de alcool.
Redu consumul de alcool la o cantitate mica.

In cazul lesinului sunt mai multe sfaturi care la poti aplica cand simpti simptomele:
Sunt diverse tratamete ati sau dupa lesin:
http://www.esanatos.com/......n64178.php