| Holy97 a întrebat:

Salut. Urmeaza sa ma angajez la Kaufland. Am probleme cu vederea la distanta iar cei de la medicina munci mi-au spus sa imi iau ochelarii cu mine cand vin la analize. Eu nu am posibilitatea acum sa imi cumpar ochelari. E posibil sa nu mă pot angajaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

La unele supermarket-uri, sunt de cumparat ochelari de vedere mai ieftini cu niste dioptrii standard. Probeaza de acolo toate perechile si vezi care te ajuta mai bine la problema ta. Oricum o sa ii porti doar acolo la medicina muncii. Iar apoi poti sa-i dai altcuiva sau sa-i arunci.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Am uitat sa precizez, ochelarii respectivi sunt foarte ieftini.