| Xydenis234 a întrebat:

Salut! Vreau sa fac cardio (sa alerg)dar fiind frig afara îmi e frica sa nu răcesc.
Întrebarea e, pot raci transpirand afara în frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca esti echipat cu haine adecvate anotimpului (eventual numai de bumbac), inspiri pe nas si expiri pe gura, intrii repede in casa dupa alergare si te speli cu apa calda si te schimbi, nu se poate intampla mai nimic deosebit.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba frigul de afara cu raceala.
Multi sportivi de performanta merg in toiul ierni in cantonamente la munte, sa se antreneze, calindu-si corpul si imunizandu-se.
Raceala poate fii o infectie virala sau bacteriana si NU se face de la sport, alergat, ori facut cardio in aer liber!

| Darius50boss a răspuns:

Șanse să te răcești sunt de 80%

| Hypefox a răspuns:

Clar

| RealKing01 a răspuns:

Nu poti răci, dar poti transpira.

Răspuns utilizator avertizat