| Gluglu08 a întrebat:

Salut! Vreau sa ma operez, am lucrat o săptămâna si acum sunt asigurat. Când ma operez am nevoie de acea adeverința ca sunt salariat? Sau pot sa ma duc si asa sa ma operez? Doctorul mi-a spus ca trebuie sa fiu doar asigurat… Si unele persoane îmi spun ca o sa fie nevoie de acea adeverința, deci ma puteți ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca te-a luat in evidenta ca lucrezi (doctorul de familie) mergi la el sa-ti dea trimitere! Daca este o problema grava poti sa mergi direct la urgenta.

3 răspunsuri:
| Gluglu08 explică:

In momentul de fata nu sunt asigurat.

| Gluglu08 explică (pentru Gluglu08):

Salariat*, scuzați-ma.

Răspuns utilizator avertizat