| sandmonkey a întrebat:

Salut!
Vreau sa-mi fac niste analize la sange peste cateva zile, dar sunt putin racit si nu vreau sa iau pastile pentru a nu avea impact asupra rezultatelor. Pot in schimb sa fac frectie cu carmol? nu cred ca influenteaza cu nimic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MocanuAlina2006 a răspuns:

Nu cred că afectează asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti sa faci frectie cu carmol ca nu afecteaza cu nimic rezultatul analizelor, daca nu te simti bine nici luni suni la clinica unde trebuie sa faci analize si reprogramezi, dar suni luni la prima ora la 7 dimineața nu la 12

| sandmonkey explică (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi, crezi ca e ok sa beau si ceaiuri? de musetel sau asa, nu care contin medicamente

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sandmonkey):

Ceaiuri poti sa bei, dar daca esti racit suna la clinica poate au un numar de mobil suna i azi si anuleaza spune le ca esti racit raceala nu o sa i ti treaca fara antibiotic si daca esti racit va iesii la analize o infectie si iar te vor trimite sa repeti analizele, cand scapi de raceala atunci faci analize

| sandmonkey explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot sa le anulez pentru ca imi trebuie pentru locul de munca(confidential) si deja le-am facut si m au pus sa le repet asa cum ai zislaughing mi au iesit leucocitele si trombocitele putin peste barem si m au pus sa le repet. Sunt sigur ca din cauza racelii au iesit asa, dar nu le mai pot anula din pacate.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru sandmonkey):

Mult succes fa le luni si poate nu o fi dracu asa de negru adica poate vor iesii bine

| Caro34 a răspuns:

Bună! Dacă ești răcit, poți face frecții cu Carmol, bea ceai cu lămâie și miere. Oricum ar fi corect să faci analize când nu mai ești răcit, după cel puțin 72 ore! Numai bine!