| Mihαi a întrebat:

Cât de mult te ajută uleiul de bronzat? Cât de sănătos este pentru piele?
Te ajută acest ulei de pentru accelerarea procesului de bronzat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mbsg1335 a răspuns:

Ajuta intr-adevar la accelerarea procesului de bronzat, dar nu sunt recomandate pentru expunerea indelungata la soare.Cea mai indicata este crema pentru protectie solara cu factor 30 sau mai mare, care trebuie reaplicata la fiecare 2-3 ore. Exista unele creme de soare care sustin ca ajuta si la bronzat, dar au factor de protectie, pe acelea ti le-as recomanda. Uleiul de bronzat folosit fara crema solara poate duce la arsuri si eventual cancer de piele, intrucat nu protejeaza pielea, ci mai degraba o expune si mai tare la razele ultraviolete

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De ce nu folosesti ulei de masline?

| RKBlue a răspuns (pentru aditimus):

Poate nu vrea sa miroasa ca o salatalaughing

| alina2k18 a răspuns:

Da, te ajuta.
Aplicat peste protectia solara.
Eu il aplic gen ma duc la plaja dupa ora 16 cu crema de protectie pe corp deja, stau cat stau, ma bag in apa si dupa ce ies din apa nu mai pun nimic ci doar uleiul accelerant pentru bronz intenswinking
Dupa ora 17 radiatiile solare sunt mici spre 0.

| RAY a răspuns:

Poate cauza alergi sau cancer de piele dar ofera o protectie antiradiatie solara

| Adry05 a răspuns:

Bronzul și așa nu e sănătos deloc... e o reacție de apărarea a organismului și t mai vrei să-l și accelerezi