| BlueButterfly97 a întrebat:

Ce pot să pățesc dacă am stat cam 3 ore cu mijlocul gol în frig? Sau ce pot să fac acum să previn vreo răceală la ovare sau ceva la rinichi? Gen să port brâu sau orice. Răcesc foarte repede la ovare. Nu știu ce aș putea să pățesc dar deja simt niște junghiuri în zona mijlocului.
FUNDAA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cred că o să te răcești o leacă, dacă nu te-ai răcit deja. Pe mine, de fiecare dată când mă duc la un drum mai lung cu mașina, am centura de siguranță și nu mă mișc, mă dor rinichii și o parte din burtă, depinde de poziția în care-mi era centura de siguranță.
Detalii despre răceala la rinichi ai aici
https://www.divahair.ro/......-tratament

2 răspunsuri:
| Magistratul a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, in timp poti avea probleme. Acum ai grija sa stai bine imbracata, in special spatele sa fie protejat. Chestiile astea nu "se repara", nu e de joaca, ai grija de tine si imbraca te bine.

| BlueButterfly97 explică (pentru Magistratul):

Mulțumesc pentru sfaturi! ☺️