| Levi123 a întrebat:

Salutare,de ieri mi-a intrat ceva in ochi și m-am frecat la ochi,am observat ca sa inroșit sub pleoapa, credeti ca este grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Nu cred că este grav - dar este mai bine să mergi la un specialist.

| Levi123 explică (pentru gabicoo):

Incerc sa ma dau cu vizic pentru roseata

| gabicoo a răspuns (pentru Levi123):

Este bun si Vizic. Dacă nu se rezolvă mergi totuși la un oftalmolog.

| Bogddyy a răspuns:

Salut! nu cred ca pot ajuta, dar pot sa iti ofer un sfat. Mergi la un specialist, decat sa faci vreo prostie si sa agravezi ochiul.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ce ar putea sa fie grav? La ce scenariu te-ai gandit?

| ezechelsofran a răspuns:

Salut, cel mai posibil ai orjelet, ceva de genul a avut si bunicul meu acum un an si din pacate nu mai e printre noi, multa sanatate

| Levi123 explică (pentru Furnicuta000):

Nu stiu, poate pierd vederea, dar vad bine, doar ca roseata aia

| StudentLaMedicina a răspuns:

Dă cu picături cu apă salină pentru ochi. E doar iritație.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Levi123):

Nu asa functioneaza. Dar nu te freca la ochi. Cand ii vad pe unii ca se freaca zilnic la ochi...imi vine sa ii bat. E un obicei care dauneaza vederii in timp

| Seba016 a răspuns:

Consulta un medic, spala bine zona

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde... daca este ceva in ochi, sau ai luat conjunctivita de la cineva.