| Bossu000918 a întrebat:

Salutare lume, am avut recent un accident de mașină și simt cum îmi bate inima neregulat, gen nu știu, este ceva rău se poate întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A fost un "semn divin" ("ultim avertisment"), fiindca n-ai pus centura de siguranta.
Daca n-ai raas cu sechele medicale (neurologice, cardiatice), atunci spaima produce acele senzatii si ar fi bine sa reflectezi asupra celor intamplate (eventual cu ajutorul unui psiholog).

| darrio2007 a răspuns:

N-ai avut nici un accident. Esti obsedat de moarte. Reiese din intrebarile tale.

| Bossu000918 explică (pentru darrio2007):

Ba am avut accident cine ești tu sa comentezi fara să știi?

| Violleta2022 a răspuns:

Calmeaza-te ca nu ti s-a intampla nimic, accidentul s-a terminat deja iar tu esti viu si nevatamnat, daca ai venit atat de iute pe forum sa ne scrii.

| StoicAnalysis a răspuns:

Probabil ai atacuri de panica sau stari de anxietate. Totusi mai bine fa-ti niste controale, EKG-uri, etc.

| Bossu000918 explică (pentru StoicAnalysis):

Da dar pentru o secundă n-am avut centura de siguranță pusă și ma-l lovit de ușă și ramasasem fara aer numai puteam respira

| suntserios a răspuns (pentru Bossu000918):

Si doar ai fost la medic nu?

| gaminator a răspuns (pentru Bossu000918):

Daca ati lovit cu capul incercati sa faceti un control medical. Daca insa este vorba de spaima, incercati sa aveti o respiratie regulata si sa spuneti rugaciunea lui Iisus in acest timp.

| Bossu000918 explică (pentru gaminator):

Eu n-am avut centura pusă de siguranță și în urma accidentului am sărit de pe scaun in partea cealaltă a uși cu spatele m-am lovit puternic și numai puteam respira

| Bossu000918 explică (pentru suntserios):

Da am fost la medic eram rănit la mână și a pus plasture

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să mergi la urgențe. E posibil să ai o hemoragie internă. Nu înțeleg de ce nu ai ținut calea direct la urgențe.