| Bossu000918 a întrebat:

Salutare lume, am și eu niste probleme de la o luna și ceva tot mă simt rău îmi vine să mă duc la wc. Inima o ia razna uneori, îmi bate tare, nopțile nu pot dormi și nu știu ce să fac, îmi puteți sugera ceva ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil sunt atacuir de panica induse de mintea ta si de fricile pe care ti el faci singur, din anumite motive.
Iesi dimineata devreme la alergat, macar 1 ora si vei vedea ca ti se va imbunatii starea de sanatate.

| Bossu000918 explică (pentru Violleta2022):

Și cum mă tratez de atacurile de panica?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bossu000918):

Cu medicatie de la medicul psihiatru si terapie, evident.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă bei multe cafele si energizante, mâncare proastă plină de zahar si grasime, lasă-te de așa ceva. Fă un pic de sport și adoptă un stil de viață mai sănătos, daca tot ai aceste simptome mergi să faci niște analize urgent.

| Cipi1212 a răspuns:

Un consult medical

| mont a răspuns:

Tind să cred ca ai nevoie de un consult medical, mai ales dacă se tot repetă, nu prea merge doar cu sfaturi.

| Mindfulness a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie.

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie sa faci o electrocardiogramă.

ce înseamnă că îți vine să mergi la wc? este puțin abstractă exprimarea.