| HoudiniMagic a întrebat:

Salutare lume! Dau Funda*

Am o intrebare,poate parea prosteasca,dar as dori sa aud parerile voastre.

De obicei eu nu mananc zahar procesat (adaugat/fals), ci doar cel din fructe, am o portie de fructe in fiecare zi.
Multa mancare nu mananc ca sa exagerez, mananc normal : cereale(100% whole-wheat, care au in jur de 0.2g zahar pe portie), la pranz un sandwich si seara mancaruri precum : spanac, fasole verde, piept de pui(la gratar are in jur de 150-160 kcal) cu legume,mazare, peste, etc.

Intrebarea mea este: Daca intr-o zi as dori sa mananc 2-3 clatite dintre care 1 cu dulceata facuta in casa, 1 cu bucati de banane in ea si 1 goala, credeti ca sunt sanse sa pun ceva pe mine?

P.S: Fac exercitii de forta precum greutati,exercitii abdominale, exercitii de intarire a pieptului, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca o faci doar odata la luna, nu este un capat de lume, dar daca repeti acest "rasfat" la 2-3 zile..se cam pune.
La luna merge, mai ales ca faci sport.
O seara bunahappy