| GhostSura a întrebat:

Am și eu două întrebări care pentru mine contează mult un răspuns serios.
1) Ce exerciții îmi recomandați să îmi imbunatatesc vederea acasa cat de cat? Deoarece nu imi place sa port ochelari. și când ii dau jos mi se pare ca mai mult imi strică vederea. Vreau niste exerciții ceva pentru ochi care să funcționeze.
2) Am început acum 2 saptamani sa fac in fiecare seara flotari si pe mine piept-ul nu prea ma doare. adica cand fac flotari ma doare puncturile din poza asta: http://i.imgur.com/Yrr3oyI.jpg
am luat exemplu poza asta cu fata ca cu baiat nu este:)))
După voi le fac corect flotarile? eu zic ca da. am incercat si alte pozitii si pozitia asta este cea care ma doare cel mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

1)Un stil vechi:sa mananci cati mai multi morcovi
Un stil nou:cumpara-ti sau printeaza-ti (daca ai imprimanta), o fisa, sau mai multe, cu fiecare litera in parte, scrisa la inceput mare, apoi din ce in ce mai mic, asa face un coleg, si stiu.

App: eu n-am probleme cu vederea, dar exista pusti in scoala carora le-a trecut asa.

2)Nu cred ca le faci gresit, dar incearca sa te cobori cu tot corpul spre pamant, ca sa nu te mai doara asa tare.

Funda

| GhostSura explică (pentru DavidTheTrueMMAFighter):

Flotarile le fac corect, te rog imi explici mai bine faza cu vederea? N-am inteles nimic.,.

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Pai, mancatul morcovilor, e o,, traditie" a tuturor pentru a vedea mai bine...si sa fie sanatosi.

Deci, trebuie sa iti printezi niste foi, cu toate litere alfabetului la un loc, din ce in ce mai mici sa fie (ex:prima este mare, dupa, mai mica, si tot asa), dar sa nu fie in ordinea alfabetica ( e logic ), sa le amesteci...astfel incat sa fie putina dificultate. Spor.