| anonim_4396 a întrebat:

big grinCe e mai sanatos dupa voi...un energizant la 500ml (cofeina 32mg/100ml) sau o sticla de Coca-Cola/Pepsi (cofeina 13mg/100mg cred)?happyM-am lasat de mult de cola insa m-am dat pe energizante d-astea la 500ml MaximumSpeed, sunt si mai fetine (3Lei) si imi ajunge una pe zi fata de cola care trebuia sa beau o sticla de 2.5L ca sa ma simt satul!laughingVoi ce parere aveti, e mai bine asa?happyIn orice caz ma simt mult mai bine si mai energic fata de acele vremuri in care beam cola!laughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlueViP a răspuns:

Cel mai sanatos e un suc facut acasa din lamaie! Daca e sa ne luam dupa ce e sanatos sau nu, nu am mai bea nimic.
Ce te sfatuiesc e sa renunti si la renunti si la energizante. Singurul motiv pentru care te simti atat de energic e zaharul in exces, ceea ce cu timpul te va afecta.De cola nici nu mai zic! Cunosc oameni care curata rugina cu el, ceea ce probabil sti. Mai bine iti faci in casa o limonada!

2 răspunsuri:
| RubikSD a răspuns:

Nici una! Asculta-ma, nici una nu e sanatoasa!

| CannabisFan a răspuns (pentru BlueViP):

Eu nu ma pot ingrasa, nu-mi e frica de asta...am 15 ani, 1.77 si 57Kg, asa e firea mea, pot sa mananc si untura ca nu ma ingras!laughingDa' totusi, un energizant d-ala la 500ml e mai sanatos decat o sticla de cola la 2.5L,nu?happy