| Andreiusss a întrebat:

De ieri ma tot doare capul si burta..Cand ma doare burta simt ca cineva ma apasa pe ea,iar cand ma ridic din pat incepe durerea de cap, si nu pot sa dorm.Ieri am stat destul de mult in soare la vreo 30 de grade. Oare am insolatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric este insolatie!
Din pacate, pentru urmatoarele 2-3 zile, va trebuii sa stai in camera si sa te refaci, ca poti lesina pe plaja, daca iesi acum. Poate maine ori poimaine, cand te mai refaci.

3 răspunsuri:
| Antopuff a răspuns:

Da, insolatie. Bea apa multa si evita soarele pentru moment.

| Muntean_Cristian_1979 a răspuns:

Pentru a scăpa de dureri de burta mănâncă adică cateva pungi de frigider mototolite sau pungi maieu subțiri pe rand vreo 4 ajuta la digestie eu am procedat la fel si nu mai aveam treba se elimina prin scaun fara probleme

| sadrian46 a răspuns (pentru Muntean_Cristian_1979):

Se elimină dar lasă pitici pe creier.