| baiatulxboyx a întrebat:

Salutare TPU, nu stiu de ce ma simt gras. Azi am mancat de dimineata cereale fitness cu fructe, lapte si un pahar de fresh de portocale - > sanatos, la scoala am mancat un sendvis cu branza topita si piept de pui cu paine neagra - > iarasi sanatos, cand am ajuns acasa am luat de la mega image piept de pui la gratar gata facut, dar am vazut niste conservanti pe acolo, insa tot amestecul avea 137 de kcal pe 100 gr si 1, 5 grasimi saturate si am mancat 210 gr de piept de pui cu un castravete, un iaurt 0% grasime si un pahar de suc de portocale - > nu prea sanatos; la 5 am mancat un mar - > sanatos; iar asta seara pe la 6 am mancat o shaorma de pui mica de la dines fara cartofi prajiti si fara sosuri >- ceea ce nu stiu unde s-ar incadra datorita carnii de pui care nu stiu ce ar avea in ea, in rest au fost doar legume si pui... Sport fac in fiecare zi, in unele zile 1-2 ore de fotbal + vreo 15 - 20 de minute de jogging seara la 8 pentru a " aseza " mancarea; in alte zile doar joggingul de la 8 seara; ciocolata, dulciuri, chipsuri, snacksuri nu mananc, sucuri nu beau...
Ce parere aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema psihologica si ar trebui sa mergi cat mai repede la un psiholog, inainte ca situatia sa fie grava si sa ai nevoie de psihiatru.

| Alyra a răspuns:

Bună! Deci spui că mănânci sănătos şi în mare sunt de acord cu tine,în afară de shaorma. Dar parcă mănânci cam mult. Poate doar mi se pare mie, dar ai putea încerca să mănânci ceva mai puţină carne.
Sau probabil că nu e grăsime poate ai făcut muşchi.(asta ar fi bine)
Oricum, baftă în continuare!

| baiatulxboyx explică:

Nu vreau sa slabesc. Am slabit deja prea mult... am 68 de kg cu 1, 84-1, 85 m.

| MonaLisa_2124 a răspuns:

Mergi la medic ca sa afli cum sa slabesti...nu ti se pare normal sa mergi la el?