| eugensuperstar a întrebat:

Salutari dupa un an fara sport am fost la un meci de fotbal pe teren sintetic dupa meci am facut o febra musculara groaznica nu pot sa stau nici pe scaun trebuie sa ma arunc pe scaun de umblat nu prea mai pot deloc.Ce sa fac sa treaca mai repede si pe viitor sa numai fac febra musculara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Baie fierbinte cu sare grunjoasa.

| Dzeko7 a răspuns:

Ai putea sa faci o incalzire mai lunga inainte de meci.

| vioricavio a răspuns:

In primul rand dupa aceasta febra musculara, trebuie sa faci o pauza. Daca te fortezi si faci efort din nou chiar daca te doare, risti sa faci ruptura de muschi. Deci pauza cateva zile pana te simti mai bine.

| dia456 a răspuns:

Ai putea sa faci o baie calda, si sa faci mai multa miscare.Si mie mi s-a intamplat cand am fost la handbal. Sau sa iti faci o frectie