| lazio9 a întrebat:

Sant cam slab asa ca am inceput sa merg pe jos la aer mai mult si am avut pofta o perioada apoi deloc apoi am inceput sa fac 2 exercitii de aerobic si am avut o pofta nebuna m-am ingrasat rapid 6 kg.... dupa 5-6 saptamani a disparut..probabil corpul sa obisnuit si cu asta, stie cineva cum functioneaza lucrurile astea si cum as putea sa rezolv problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi la ajutorul unui medic nutritionist, care, dupa cateva investigatii metabolice, iti poate face o dieta personalizata. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| RAY a răspuns:

Pai oxigenul e bun, efortul fizic ardea grasimi tu find slab organismul ti-a dat pofta de mancare, ai grija nu exagera, apoi iar ai slabit?

| RAY a răspuns:

Eu isi recomand sa te apuci de culturism esti perfect sa depui masa musculara pe tine nu grasime

| darriya a răspuns:

Buna pentru a te ingrasa ia polen cu miere,(are toate vitaminele, fier, calciu toate B-urile)crede-ma iti da pofta de mancare si te ingrasa, eu acum consum de 3 zile si vad ca da rezultat.(probabil din cauza stresului nu asimilezi)