| Monimoni1996 a întrebat:

Se poate sa tina mai mult menstruatia (gen prima menstruatie dupa folosirea pastilei de a 2 a zi)?
Adică mie astăzi mi s-a oprit sangerarea, exista riscul sa mai curgă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In urmatoarele cateva luni, al caror numar este imposibil de anticipat, putand fi doar 3-4 luni dar si pana la 9-12 luni uneori, sangerarile menstruale incep/pornesc cel mai des imprevizibil si se desfasoara atipic si/sau anormal. Unele sangerari pot fi foarte scurte ori foarte lungi, pot fi foarte abundente sau din contra sa fie extrem de slabe, la intervale de timp imposibil de prevazut si anticipat. Acestea sunt de regula adevaratele efecte adverse care provoaca foarte multe ''dureri de cap'' mai mult sau mai putin greu de suportat fiindca din nefericire nu trec cu un algocalmin.
Este cu totul imposibil sa ti se poata oferi un raspuns cert, clar sau sigur. Asa ca raspunsul la intrebarea ta este : orice este posibil dar nu si sigur.

| Monimoni1996 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar normal na tine 5 zile( in a 5 a deja nu mai e aproape nimic), astăzi fiind a 5 a, s-a comportat normal. Mai exista posibilitatea sa mai înceapă?

| Adry05 a răspuns:

Depinde cum îți reacționează organismul la pastilă