| IncorrectUsername a întrebat:

Seara TPU! Eu am niste pete albe pe unghii(stiu ca e din lipsa de calciu),si stiu ca trebuie sa mananci mai sanatos ca sa-ti dispara...Dar ideea e ca eu mananc orice(branza,lapte,rosii,castraveti, cate 2 ciorbe pe zi laughing ) si nu mananc deloc de la fast food-uri(hai sa zicem ca mai mananc o data la un an laughing ),de la ce poate sa fie?
Ma gandeam sa iau calciu de la farmacie,dar cum cer? Adica un baiat mi-a zis calciu sandoz, dar nu stiu daca e bun... Aveti vreo idee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shadow4Yoou a răspuns:

Ar putea fi o ciuperca sau o anumita "afectiune" transmisa la unghii. Sfatul meu este sa mergi la un dermatolog pentru a verifica ce este.
Funda big grin?

6 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Acele pete albe sunt pe unghie deci de disparut o sa dispara cu timpul, cand tai unghiile. si eu am avut lipsa de calciu dar nu am avut nevoie de nimic.

| IncorrectUsername explică (pentru Emena):

Cum sa ma dau cu oja?laughing))Nu-s fata

| anyone2013 a răspuns:

Cine ti-a spus ca e din lipsa de calciu? cauta pe net cauza

| Emena a răspuns (pentru IncorrectUsername):

laughing)) Ma scuzi, am crezut ca esti fata. Fetele au in general probleme cu petele albe pe unghii

| IncorrectUsername explică (pentru anyone2013):

Sunt pe NET, pe TPU...