| Utilizatoare123 a întrebat:

Sora mea are un copil si il va vaccina de varicela curand. I-a zis medicul ca este posibil sa dezvolte o reactie copilul (asa e normal). Intrebarea mea e daca sora mea va fi afectata in vreun fel, ea are sistemul imunitar foarte scazut si ne e teama sa nu ia si ea virusul daca o sa aiba o reactie copilasul. Stiu ca in unele cazuri se transmite si la adulti. Voi ce credeti? A spus ca va merge iar la medic sa intrebe, dar abia luni poate ajunge si pana atunci ar vrea sa stie dinainte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
32 răspunsuri:
| goguPatent a răspuns (pentru Ilovedinero):

"Si ce cauta copil infectat cu fratele lui?"

Daca aia au fost atat de dobitoci sa nu iti vaccineze copilul crezi ce le-a trecut prin minte sa nu ii tina unul langa altul?

Sau mai rau... boala poate fi contagioasa si pana apar simptomele vizibile.

Hai ca era mult mai simplu ca dobitocii sa iti vaccineze copilul si acum erau amandoi bine sanatosi...

RUSINE LA ANTIVAXERI.

| goguPatent a răspuns (pentru Ilovedinero):

Am vazut ca ai mai dat zilele trecute un raspuns din asta ANTIVAXER. Si vad ca l-ai sters, nu am apucat sa te contrazic. Pffff. Bine macar ca ai invatat ceva si ti s-a facut rusine sa mai faci public pasiunea antivaxer.