| uninvited66 a întrebat:

Stiu ca nu e tocmai ok sa intreb aici, dar poate a trecut cineva prin asta si ma poate ajuta.

De un 1 jumate trec prin niste stari foarte urate care includ: Fatigabilitate, Tensiune Mare( uneori), tahicardie pana la 160, lipsa de aer, ameteli si dureri de cap si stari de confuzie.

De un an jumate am strans un dosar intreg de analize, e cat un roman de mare de la sange, la RMN, la Tiroida si alte cele. In toate analizele se gaseste doar o problema la coloana cervicala, unde 2 vertrebe sunt putin tasate.

Nici un doctor nu a reusit sa imi gaseasca nici un raspuns pana la ora actuala, sau sa ma faca bine.

De cand au inceput toate astea singura modificare sunt cearcanele care s-au accentuat foarte foarte rau... alta schimbare fizica nu exista

Am inceput sa devin xneofob in timp, cand ma trezesc singur in multime incept sa intru in atacuri de panica cu puls mare, transpiratii, am devenit antisocial...

Are cineva idee despre ce poate fi vorba sau unde ma pot duce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna..Asa am patit si eu dintr-o data..Inexplicabil...Eram o persoana sanatoasa..Si treptata inceput sa mi se faca rau..Transpiram..Imi batea inima peste 100. Transpiram noaptea..Rece..Ma trezeam sufocandu-ma..Am fugit de la liceu pentru ca mi s-a facut rau. Aveam starii de moleseala..Confuzie...depresive.Ma durea in piept...in cap..In oase...muschi...Ma dureau ochii..Picioare..maini..Nu ma puteam trezii..Nu mai ieseam din casa..Refuzam de frica. pentru ca faceam atacuri de panica...Nu suportam galagia...Tipete..Parfumuri....mancare...aveam greuri...Am fost la doctori..Si mi s-a zis ca sunt intr-o depresie grava..si ca starile de rau mi le inventeaza creierul meu... Si mi s-a dat tratament pentru un an..Si am refuzat sa il iau pentru ca deveam leguma daca il luam...Am inceput sa ies la plimbari cu bicicleta...amancat sanatos..fructe..legume..Am luat magneziu. potasiu, vitamina B...Vitaminele de la A laZ. Pt ca sunt bune...Si in 2 ani am reusit sa imi revin cat de cat...Deci...Raspunsul meu e acesta..Nu am luat pastilele prescrie de psihiatru... Am folosit doar calmante homeopate.( Extraveral, e foarte bun.Sau distonocalm..Sedatif PC, si am luat magneziu si potasiu... Daca totul pleaca din creier..Doar tu poti fi acea persoana care se trateaza. Vorbeste cu propria persoana...Si gandire pozitiva...Multa sanatate...
Puteti incerca ceaiuri de calmare..Sunt bune...Dar refuzati antidepresivele (Xanax..etc.)Am luat o perioada de cateva zile si am avut greturi si ganduri suicide...

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Incearca sa te duci la un medic la Cluj/Bucuresti cu toata documentatia adunata.
Ori, cauta sa ceri parerea altui medic din orasul tau, un medic internist.
O zi b una si multa sanatate happy

| uninvited66 explică (pentru SuperGirl122222222222):

Mersi. Chestia e ca ma lupt cu mine insumi, si ajung la ganduri macabre, numai sa scap odata de starea asta. Am incercat calmante homeopate. nu ma ajuta cu nimic... am trecut la un stil de viata sanatos. tot nimic. Starea asta o am de cand mi-am dat demisia dintr-un loc de munca care m-a adus la disperare. Simteam ca mor daca mai ma duc o zi acolo.